Posted by MariaWisniewskaIDS
Hosted by Maria Puchalska & Lidia Willan
Date: | Jan. 3, 2024 |
Start time: | 7:00 p.m. (Central European Time) |
End time: | 9:00 p.m. (Central European Time) |
An Online Death Cafe
This Death Cafe has taken place
Submit a write up for this Death Cafe
About this Death Cafe
W każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy na DEATH CAFE ONLINE
Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji naszej planety wydaje Ci się to szczególnie ważne?
W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.
DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.
Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Udział jest możliwy tylko z włączoną kamerą.
Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.
About Maria Puchalska & Lidia Willan
LIDIA WILLAN
Pracuję w Katedrze Psychologii UWM w Olsztynie, jestem terapeutką TSR w Ośrodku Pomocy Psychologicznej „Empatia”, trenerką treningu interpersonalnego PTP, coachem ICF – poziom ACC oraz konsultantką MTQ 48 w zakresie wspierania odporności psychicznej.
Mając 20 lat doświadczyłam straty Mamy – i dopiero udział w szkoleniu prowadzonym przez Anję Franczak „Praca z osobą w żałobie. Nowe perspektywy”, pozwolił mi na zrozumienie, że naturalne jest to, że mimo upływu 40 lat jakaś część mnie ciągle jest w żałobie. Zainspirowało mnie to do tworzenia przestrzeni psychoedukacji i dialogu na temat żałoby i straty oraz organizowania „Spotkań z utratą i żałobą” opartych na koncepcji samowspółczucia, podczas których uczymy się jak z delikatnością traktować siebie i innych w obliczu różnorodnych strat (osoby, zwierzęcia, związku, miłości).
MARIA PUCHALSKA
Koordynatorka Instytutu Dobrej Śmierci
Koordynatorka Instytutu Dobrej Śmierci
Absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim, teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogiki teatru. Tworzyła, koordynowała i promowała projekty kulturalne. Była producentką festiwalu Nowe Epifanie, koordynatorką projektu Polska Światłoczuła oraz kuratorką wystawy w Domu Spotkań z Historią „Polskie Bieguny. Himalaje ’74 i Antarktyda ’77 na fotografiach Mirka Wiśniewskiego”, organizowała wydarzenia towarzyszące wystawom w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
Z Instytutem Dobrej Śmierci związała się na jesieni 2021r. Ukończyła kurs towarzyszenia osobom w żałobie, towarzyszenia osobom umierającym oraz tworzenia osobistych ceremonii pogrzebowych w duchu humanistycznym. Towarzyszyła swoim rodzicom na drodze umierania i prowadziła ceremonię pożegnania swojej mamy.
Contact the organiser of this Death Cafe
Please also see: https://instytutdobrejsmierci.pl/