Posted by MariaWisniewskaIDS


Death Cafe ONLINE Poland

Hosted by Łucja Lange & Anja Franczak


Date:

Oct. 5, 2022

Start time:

7:00 p.m. (CEST — Central European Summer Time)

End time:

9:00 p.m. (CEST — Central European Summer Time)

An Online Death Cafe

This Death Cafe has taken place

Submit a write up for this Death Cafe


About this Death Cafe

Zapraszamy do Death Cafe – przestrzeni dialogu o śmierci z Łucją Lange i Anją Franczak. Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom i organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Data: 5 października, godz. 19:00

Miejsce: Platforma ZOOM

Zapisy: start 1.10.2022

O wydarzeniu:

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji pandemii wydaje Ci się to szczególnie ważne?

ONLINE W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami. Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie

DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Udział jest możliwy tylko z włączoną kamerą. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe (link do strony deathcafe.com)

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny. Jeśli chcesz wesprzeć działalność Instytutu Dobrej Śmierci, możesz dobrowolnie kupić bilet.

 


About Łucja Lange & Anja Franczak

ANJA FRANCZAK

Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Szkoliła się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jest profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Wspiera osoby po stracie bliskiego oraz tych, którzy im towarzyszą, poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Jako doula umierania zajmuje się edukacją o śmierci. Prowadzi humanistyczne rytuały przejścia i świeckie ceremonie pogrzebowe.

https://anjafranczak.com/

 

ŁUCJA LANGE

Naukowczyni związana z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Bada doświadczenie żałoby (także w kontekście istot nieludzkich) oraz doświadczenie cierpienia osób z chorobami nowotworowymi. Jej zainteresowania skupiają się na kwestiach różnorodności i obszarach gender studies, animal studies oraz death studies. Swoją uwagę poświęca także bezdomności i marginalizacji (zarówno ludzi, jak i zwierząt) oraz terapii poprzez fotografię jako aktywistka i badaczka. Od roku 2012 założycielka i redaktorka naczelna internetowego magazynu o kulturze i sztuce Mega*Zine Lost&Found.

https://www.langelucja.pl/


Contact the organiser of this Death Cafe

captcha