Hosted by Sprawy Ostateczne / Ludzie i medycyna


Date:

Nov. 16, 2019

Start time:

3:00 p.m. (Central European)

End time:

5:00 p.m. (Central European)

Address:

Klubojadalnia Młodsza Siostra

Dobra 14/16

Warszawa

00-001

Poland

 

Accepts donations

{# if deathcafe.promoted == 1 %}

This Death Cafe has taken place

Submit a write up for this Death Cafe


About this Death Cafe

Umrzesz. I my też.
Chcesz o tym porozmawiać?

Death Cafe to spotkanie w kawiarni, gdzie tworzymy okazję do rozmowy. W przyjaznej atmosferze spotykamy się z innymi ludźmi. Przy kawie i ciastkach rozmawiamy: o stracie, o strachu, o tym, co może nam dać świadomość własnej śmiertelności. Jak chcemy by nas pamiętano. Czym jest “dobra” śmierć. Czy na naszym pogrzebie ma brzmieć Requiem czy może Lambada.

Chcesz porozmawiać o śmierci, ale nie masz z kim? Podczas Death Café możesz spotkać inne osoby, które pragną otwartej rozmowy, wymiany doświadczeń i nowych perspektyw.

Chcemy, by Death Cafe było okazją do podważenia tabu, które towarzyszy śmierci w naszej kulturze. W naszej codzienności ten “trudny” temat prawie nie istnieje. Uciekamy od niego w myślach. Doświadczamy złudzenia nieśmiertelności. A gdy nasza choroba, czy strata bliskiej osoby przypomina nam o tym prostym fakcie, że każde życie ma koniec, nie zawsze umiemy i mamy z kim porozmawiać. Lęk przed śmiercią jest uniwersalny, ale lęk przed rozmową można przezwyciężyć.

REGUŁY SPOTKANIA: Słuchamy się nawzajem z szacunkiem, nie oceniamy innych perspektyw i światopoglądów.


About Sprawy Ostateczne / Ludzie i medycyna

 ANJA FRANCZAK

Jestem pierwszą w Polsce profesjonalna towarzyszka w żałobie. Na swoim blogu Sprawy Ostateczne piszę o różnych kwestiach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. 

www.sprawyostateczne.pl

 

ANIA CHARKO

 

Jestem psychologiem zdrowia, pracuję z osobami chorującymi przewlekle. Prowadzę fundację i podcast Ludzie i medycyna, gdzie zajmuję się projektami na styku medycyny i psychologii.

www.ludzieimedycyna.pl


Contact the organiser of this Death Cafe

captcha